Hotovo, smlouva na výstavbu hasičské zbrojnice je od včerejška podepsa-ná. Během dnešního programu vyhlášené pouti ve Zvíkovci budou hasiči a před-stavitelé městyse, patřící rovněž do rodiny místního SDH, slavit dvojnásob.

„Máme důvod, konečně se dlouho chystaná záležitost pohnula. O stavebníky je teď nouze, byli jsme rádi, že se nám přihlásily dvě firmy,“ uvedl starosta městyse a jinak v SDH funkcí strojník Petr Uher. Jeho kolega – mí-stostarosta a velitel družstva Jakub Tjučev – dodal, že plzeňská firma ZSE, která nabídkou prací za 8,3 milionu zvítězila, už převzala staveniště a práce mohou začít. „Hotovo musí být za necelý rok, v červenci,“ vysvětloval.

Ve hře jsou totiž i dotace. Dva a půl milionu Zvíkovec na akci dostal od kraje, 3,4 milionu od ministerstva vnitra. Něco už si na rekonstrukci našetřili a na dva miliony je připravený úvěr. Zbrojnice získá patro a garáž v přízemí se rozšíří, aby vznikl prostor pro tři hasičské speciály.

Nyní má SDH techniku na čtyřech místech a vzhledem k statutu JPO 2, kdy musí vyjet do pěti minut, to bylo více než složité. V patře vznikne zasedací místnost a z budovy OÚ, s nímž teď vytvoří celek pod jednou střechou, si odkrojí prostor starých sociálek. Nově tam vzniknou šatny, toalety a sprchy.