Berounka v severní části okresu včera své okolí bezprostředně neohrožovala.
„Zatím tu máme první povodňový stupeň. Panuje obava, kdyby se pořádně rozpršelo, to ale zatím nenastalo. Řeku monitorujeme, hladina spíše klesá,“ uvedl starosta Petr Uher. Zatím čerpali vodu z nádvoří jednoho objektu Domova Zvíkovecká kytička, bylo tam kolem deseti čísel vody. Jinak by v největším ohrožení bylo rekreační středisko u mostu a chaty v okolí. „Písek máme připravený, při druhém stupni by se pytloval a rozmisťoval,“ sdělil starosta, který je zároveň členem hasičského sboru.

V Liblíně čerstvě zvolená starostka Ester Laláková konstatovala: „Zatím voda klesala, ale máme varování o příchodu dešťů a možných záplavách. Při prvním povodňovém stupni tady ještě nebezpečí nehrozí, až při dalších.“ V největším ohrožení je podle ní tábořiště u řeky, dvě chalupy, z nichž je jedna celoročně obývaná, a potom asi sedm chat. „Plán pomoci, včetně prověřených kontaktů na záchranáře, je připravený,“ dodala Laláková.

V Rokycanech se sešla protipovodňová komise. „Stav hladiny je kolísavý. V okresním městě máme na prvním stupni Dvořákovu ulici. Kvůli ní, ale i dalším domlouváme organizační postup,“ sdělila místostarostka Marie Hlávková. Na první povodňový stupeň vystoupala včera odpoledne také hladina vody v Hrádku, ve Strašicích byl zatím klid.