Od ledna do konce srpna letošního roku už ubytoval v záchranné stanici se sídlem ve Švermově ulici 376 zvířátek. „Z toho jsme jich vyléčili a pustili zpět do přírody 251. Čtrnáct kusů průběžně léčíme, čtyři jsme předali do dalšího chovu a 107 svěřenců se nám přes veškerou snahu zachránit nepodařilo,“ uvádí nadšenec.

Ne vždy se opeření pacienti dostanou do zvířecí nemocnice včas: „Stále častěji se objevují případy, kdy řešíme spíše problémy lidí než zvířat. Je skutečně těžké vysvětlit k čemu vlastně záchranná stanice slouží. Nejen že nelze vše zachránit, ale nemůžeme ani zasahovat do přirozených procesů, které v přírodě probíhají,“ dodává zkušený ochranář.

Provoz areálu je pochopitelně nákladný ekonomicky. A náročný s ohledem na nasazení dobrovolníků, kteří se o zraněné obyvatele v klecích a voliérách starají. Přesto zvládají Rokycanští další aktivity. Řadí se mezi ně zájezdová činnost (minule to byl Blaník a návštěva Vlašimi) nebo vycházky. Osmý říjnový den vyrážejí turisté do oblasti Kokotských rybníků a 13. listopadu se projdou kolem Žďáru. Sváteční výšlap během Vánoc je orientován na Stráň a večerní posezení Na železné.

Letos už 29. 10. zahájí členové i přátelé organizace ČSOP plesovou sezonu. Dějištěm se stane kulturní dům ve Volduchách, kde se o doprovod postará Robert Jíša band. Čtyřicet let od vzniku spolku si připomněli i návštěvníci dlouhodobé výstavy v rokycanském muzeu. Včetně dvou atraktivních prohlídek s Moulisovým komentářem.

Aby toho nebylo málo, podílejí se znalci přírody na vzniku sokolnického střediska. Právě minulou neděli uspořádali v centru Volduch ukázkové dopoledne a přišlo hodně diváků!