Jak se Marw ztratil

Marw není žádný útěkář. I když vyjde ven, vrátí se zase domů. Jenže onoho osudného dne nastal souběh nešťastných okolností. Pes vyběhl z otevřených vrat rodinného domu právě ve chvíli, kdy okolo projížděla dodávka, a vběhl přímo pod ni. Kutálel se pod vozem, ale měl štěstí: vyvázl živý a zřejmě bez většího zranění. Byl však v takovém šoku, že se dal na útěk.

„Vůbec jsme ho nemohli dohonit. Zmizel nám v Sadech. Pak byl viděn na zdejším silničním obchvatu, kde kličkoval mezi auty, a řidiči zastavovali, aby ho pustili. Později se objevil v Kunovicích a na okraji Kunovského lesa,“ líčí Pavel Tichopádek.

Marw uprchl z uherskohradišťské čtvrti Sady. Profesionální stopař pak našel jeho stopy u vpustí nedaleko lesa u silničního obchvatu a později se pes objevil na záznamu kamery umístěné ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Kamera ho zachytila kolem půlnoci. Podle všeho je velmi vystrašený, bojí se, a proto se schovává a vychází ven jen v noci.

Zprávu sdílela i Lucie Bílá

Tichopádkovi po něm nepřestávají pátrat a nechtějí nic ponechat náhodě.

„Pro nás byl jako člen rodiny. Kvůli jeho hledání se úplně zastavila práce v naší agentuře zaměřené na pořádání koncertů. Vytiskli jsme asi 150 letáků, zpráva o pátrání vyšla v novinách, v okolních obcích prosbu o pomoc při jeho hledání několikrát denně hlásil obecní rozhlas. Přihlásila se nám slečna z Kroměříže, která se pátráním po psech zabývá profesionálně, údaje o Marwovi jsou i na portálu Psí detektiv,“ vypočítává Pavel Tichopádek.

close Rodina Pavla Tichopádka z Uherského Hradiště hledá svého ztraceného kamaráda, bostonského teriéra Marwa. info Zdroj: se souhlasem Pavla Tichopádka zoom_in Hledá se Marw

Zpráva o ztraceném bostonském teriérovi se rychle rozšířila. Díky sociálním sítím se o ní dozvěděly desetitisíce lidí. Na Facebooku ji sdílela i zpěvačka Lucie Bílá. O pátrání ví také psí útulky v okolí i veterinární ordinace. „Marw je samozřejmě ‚papírový‘ pes, takže když s ním nálezce půjde k veterináři, rychle se zjistí, kdo je jeho majitel,“ vysvětluje Pavel Tichopádek.

Rodině chodí mnoho zpráv od lidí ochotných pomoci, ale některé informace nejsou úplně relevantní. Volala prý například paní, která tvrdila, že Marwa před týdnem viděla ve Slavkově u Brna… Podobných zbytečných zpráv, je opravdu mnoho. Ale Pavel Tichopádek se nezlobí, je vděčný i za dobrou vůli a snahu nějakým způsobem pomoci.

Finanční odměna

Rodina vypsala dokonce finanční odměnu pro toho, kdo Marwa najde, nebo pomůže k jeho nalezení. „Pokud psa někdo uvidí a já si ho odtud na základě této informace odvezu, nebo pokud ho odchytne, dostane odměnu 30 tisíc korun,“ říká pan Tichopádek.

Upozorňuje však, že ztracený pejsek je velmi plachý, proto se na něj musí mluvit jen potichu a přistupovat k němu opatrně. Slyší prý na jméno Marw, Marwíček nebo Kokino a rozhodně není nikomu nebezpečný: „Je velmi mazlivý. Když k nám domů někdo přišel, vyskočil si k němu na židli a celého ho olízal. Uměl si získat i lidi, kteří jinak psy moc rádi nemají.“

Lidé se scházejí, aby pomohli s hledáním Marwa:

Člověk, který ztraceného Marwa uvidí, by se neměl snažit ho chytit. „Pouze ho mějte na očích, ať se vám neztratí, a volejte ihned při spatření na telefon 608 123 455,“ napsala rodina na Facebook. Marw není vhodný ke krytí a navíc potřebuje svoje léky.

Pátrání neustává

Za Marwem nesmutní jen manželé Tichopádkovi, ale i jeho psí kamarád. Rodina má totiž dva „bostonky“ a tomu druhému už dochází, že s Marwem není něco v pořádku. Začíná smutnit, leží před vraty a hledí na ně, a když jeho pánové odjíždějí, chce jet s nimi.

Tichopádkovi ho berou při pátrání s sebou. „Vezmeme ho do auta, otevřeme okno, a když projíždíme pole a polní cesty, on nasává a evidentně taky číhá. Pak ho dáme na vodítko a jdeme s ním pátrat. Tolik kilometrů, co ušel během uplynulého týdne, nikdy nenachodil,“ konstatuje Pavel Tichopádek.

Sám je také velmi unavený. V pátrání však nechce polevovat. Boj o Marwa nevzdává a věří, že svého psího kamaráda najde. „Chci moc poděkovat všem lidem, kteří se do pátrání zapojili,“ říká dojatě. Pozval je, aby se u něj v neděli zastavili na skleničku vína jako poděkování za jejich snahu.

Ze všeho nejvíc si však přeje, aby kolem nich v té chvíli znovu pobíhala dvojice bostonských teriérů.